Hasiči zasahovali v průmyslové hale v Přerově. Škodu odhadují na deset milionů korun

Hasiči mají rozsáhlý požár průmyslových hal v ulici 9. května v Přerově pod kontrolou. Nikdo při něm nebyl zraněn, odhadovaná materiální škoda činí deset milionů korun. Příčina vzniku požáru zatím není známa. Na místě zasahovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, vyhlášen byl druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu, uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Přerov (Aktualizováno: 11:07 7. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Požářiště stále doutná, odpařuje se z něj voda, ale nevykazuje už žádná plamenná hoření. Místo bylo zkontrolováno termokamerou a je postupně připravováno k protokolárnímu předání vlastníkům,“ uvedl mluvčí.

Oznámení o požáru přijali hasiči v neděli krátce před 04.00. Podle Hošáka hořela především hala o rozměrech zhruba 50 krát 20 metrů.

„Objekt byl celý v plamenech. Požár částečně zasáhl i další haly, kde se nám jej ale podařilo lokalizovat velmi rychle,“ řekl Hošák. Zplodiny hoření podle něj neznamenaly pro obyvatele města výrazné nebezpečí.

„Rozsah požáru je velký. Zhruba na ploše 50 metrů je vše v plamenech. Po příjezdu jsme slyšeli silné údery, explodovaly tam tlakové lahve. Také prorazily část zdi. Z tohoto důvodu jsme zvolili zásah menší, pomocí výškové techniky. Do budovy vůbec nevstupujeme. Čekáme na příjezd statika, který stavbu zhodnotí,“ uvedl dopoledne pro Radiožurnál mluvčí.

Příčinu vzniku požáru bude na místě zjišťovat vyšetřovatel hasičů.

Václav Vohlídal, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme