Švédsko 0:0 Česko

Hasiči po požáru zasypávají nehořlavým materiálem skládku na Přerovsku. Povolali těžkou techniku

Hasiči v noci na neděli rozhrabávali těžkou technikou požářiště v Hradčanech na Přerovsku, kde celé sobotní odpoledne likvidovali požár skládky s nebezpečným odpadem. V tuto chvíli požářiště zasypávají nehořlavým materiálem a zeminou, pracují zde tři stroje, řekla ráno mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčina požáru zatím není známá, škoda je nulová.

Přerov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Přerovsku hořela skládka s nebezpečným odpadem

Na Přerovsku hořela skládka s nebezpečným odpadem | Zdroj: Hasiči Olomouc

„Po celou noc probíhal zásah s těžkou technikou, která rozhrabávala požářiště, odkrývala ohniska a hasiči je prolévali vodou. V tuto chvíli je požářiště zasypáváno nehořlavým materiálem a zeminou. Po skončení těchto prací předáme místo majiteli a bude nařízen dohled,“ popsala mluvčí.

Hasiči měli požár pod kontrolou v sobotu před 20.00, asi po sedmi hodinách zásahu. Na místě bylo 16 jednotek hasičů, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř. Nasazen byl i vrtulník s bambivakem. Hasiči také používali pěnu, aby požár dostali pod kontrolu a snížili kouř a zplodiny hoření. V noci pak na místě zůstalo několik jednotek.

V sobotu po vypuknutí požáru hasiči informovali starosty okolních obcí s doporučením, aby lidé nevětrali. Na místo přijela i hasičská chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm a měřila koncentraci zplodin v ovzduší u skládky i v okolních obcích. Žádné limity překročeny nebyly.

Likvidace požáru byla podle mluvčí velmi fyzicky náročná. Plocha zasažená požárem byla asi 80 krát 30 metrů, na výšku šlo o až deset metrů, zásah komplikoval silný vítr. Nasazené byly velkoobjemové cisterny. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích, spotřeba vody byla velká.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme