Kriminalisté zadrželi muže, který měl v Přerově vyhodit do povětří auto. Motiv zatím neznají

Z pondělní exploze auta v Přerově policie podezírá osmatřicetiletého muže. Podle kriminalistů se jedná o recidivistu, který už byl v minulosti trestně stíhaný. Policisté muže zadrželi v Přerově několik hodin po útoku. Motiv pachatele zatím není známý. Byl obviněn z obecného ohrožení a dalších čtyř trestných činů.

Přerov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z pondělní exploze auta v Přerově policie podezírá osmatřicetiletého muže. Podle kriminalistů se jedná o recidivistu, který už byl v minulosti trestně stíhaný (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Není předpoklad, že by to měla být nějaká msta mezi podnikateli nebo něco takového, ale motiv je předmětem dalšího šetření. V současné době je projednáván podnět na uvalení vazby pro dva vazební důvody. Hlavní vazební důvod je zabránění dokonání další trestné činnosti,“ citoval Český rozhlas Olomouc náměstka olomouckého krajského policejního ředitele Radovana Vojtu.

Policie zadržela člověka podezřelého z nastražení bomby na autě v Přerově. Viní ho z obecného ohrožení

Číst článek

Policisté muže obvinili i z dalších trestných činů, například porušování domovní svobody, poškozování cizí věci a z neoprávněného užívání cizí věci. Poškodit měl dohromady zhruba deset lidí. Hrozí mu až osmileté vězení.

Vojta uvedl, že policie zajistila i krátkodobou ochranu lidí, která se však netýkala samotného případu výbuchu. „Poškozené osoby nemají k sobě vztah, není zaznamenána žádná spojitost mezi majitelem auta a dalšími poškozenými. Podezřelá osoba byla policii známa z jiné trestné činnosti,“ doplnil náměstek.

Auto vybuchlo v pondělí v 19.40. Patří majiteli přerovského sportovního obchodu, firemní polepy na něj nechal umístit ve čtvrtek minulý týden. Výbuch ho šokoval, v rozhovoru řekl, že si důvod nedokáže vysvětlit.

V blízkosti exploze je dětský domov, podle jeho ředitele Luďka Doležela jedna ze střepin narazila na parapet a rozbila květináč, jiné materiální škody nezaznamenal. Obyvatele domu výbuch vyděsil, řekl ředitel domova Luděk Doležel.

Lenka Kratochvílová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme