V Přerově vybuchla dodávka, někdo do ní umístil bombu. Nikdo nebyl zraněn, pachateli hrozí osm let

V pondělí večer v ulici Sušilova v Přerově vybuchla dodávka. Nikdo nebyl zraněn, nedošlo ani ke škodám na majetku v okolí. Přivolaní pyrotechnici podle přerovské policejní mluvčí Miluše Zajícové zjistili, že do auta někdo umístil nástražný výbušný systém. Jak v úterý informovala, policie případ vyšetřuje podezření z trestného činu obecného ohrožení, za který hrozí pachateli od tří do osmi let vězení.

Přerov (Aktualizováno: 12:41 31. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pondělí večer v ulici Sušilova v Přerově vybuchla dodávka. Nikdo nebyl zraněn, nedošlo ani ke škodám na majetku v okolí (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Včera na ulici Sušilova v Přerově došlo k explozi zaparkovaného vozidla VW Transportér. Na místo neprodleně vyrazili policisté s výjezdovou skupinou služby kriminální policie a vyšetřování, kteří na základě zjištěných skutečností na místo přivolali pyrotechniky,“ popsala Zajícová.

K výbuchu došlo kolem 19.40. Policie ulici uzavřela. Na místě zasahovali i hasiči a policejní psovod. Pyrotechnici zjistili, že výbuch způsobil „nástražný výbušný systém“.

„Hmotná škoda nebyla doposud vyčíslena. Příčina a okolnosti této závažné trestné činnosti jsou nadále předmětem prověřování,“ informovala Zajícová s tím, že policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení, za které hrozí trest až osm let.

„Normální bomba. Dálkově ovládaný nástražný systém,“ popsal Českému rozhlasu Olomouc své zdemolované a ohořelé auto Jaroslav Janků, z firmy Jankusport, která prodává kola, elektrokola a zajišťuje i servis lyží.

„Šok. Nikomu jsem nic špatného neudělal,“ myslí si majitel. Auto bylo poškozené jen částečně, nejvíc čelní sklo.

V době výbuchu nebyl podle vyjádření pro přerovský Deník doma. „Přiběhl jsem, až když mi manželka volala, že hoří auto. Ve čtvrtek jsem si ho přitom přivezl z reklamní agentury s novým polepem. Auto je tři měsíce staré,“ popsal.

Jeden z šrapnelů poškodil i železné úchyty na oknech sousedního dětského domova. „Tady vidíte, jak je to prohnuté. Zhruba tři až pět centimetrů. Bylo velké štěstí, že se to nedostalo do dětského domova a někoho to tam nezranilo,“ řekl ředitel Luděk Doležel. Výbuch děti vystrašil.

Lenka Kratochvílová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme