Předvolební kauza na Přerovsku. Dopis slibuje jménem starosty obce několikatisícový příspěvek

Desítky dopisů rozeslala neznámá osoba obyvatelům obce Veselíčko na Přerovsku. Jménem starosty Tomáše Šuláka (Za Veselíčko s TOP 09) slibuje státní příspěvek ve výši 4114 korun. Upozornila na to stanice CNN Prima News. Podle Šuláka je text lživý, podal proto trestní oznámení na neznámého pachatele.

Veselíčko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopis slibuje jménem starosty Veselíčka na Přerovsku obyvatelům 4114 korun (ilustrační foto) | Foto: Filip Novotný | Zdroj: Český rozhlas

Dopis uvádí, že státu se podařilo získat celkem 44 miliard korun, původně vyvedených z těžební firmy OKD, a lidé si tak svůj přiznaný jednorázový příspěvek mohou vyzvednout do 28. září na tamním obecním úřadě.

Zpráva se dostala k desítkám místních, včetně seniorů. A stejně jako starosta obce vnímají rozesílání dopisu za matoucí a neseriózní. Zvláště před nadcházejícími krajskými volbami.

Podle Šuláka překročilo takové jednání veškeré hranice, proto rozhodl obrátit na policii. A ke stejnému kroku vyzval i místní. Policie nyní podle CNN Prima News trestní oznámení na neznámého pachatele prověřuje, další podrobnosti zatím neuvedla.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme