Náklaďák strhnul trolej. V okolí Karlova náměstí a křižovatky I. P. Pavlova nejezdily tramvaje

V okolí Karlova náměstí a frekventované křižovatky I. P. Pavlova v centru Prahy byl v pátek na více než šest hodin přerušen provoz tramvají. Důvodem byla spadlá trolej. Provoz tramvají byl obnoven ve 14.30, uvedla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Praha (Aktualizováno: 15:03 21. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nákladní auto strhlo trolej kolem 8.00. Závada zkomplikovala provoz deseti tramvajových linek v centru města. Cestující mohli v místě zastavení provozu využít náhradní autobusy, metro nebo jít pěšky.

Tramvaje objížděly úsek po jiných trasách, na nichž se ale kvůli zvýšenému počtu vozů tvořily stojící či pomalu jedoucí kolony. Spoje nabíraly zpoždění.

„Odklony přes Nusle stále trvají, kvůli nízké kapacitě odklonové trasy jezdí nepravidelně všechny linky projíždějící Nuselským údolím, tedy 6, 7, 10, 14, 16, 18, 22 a 24. Ostatní linky jezdí již poměrně stabilně,“ informovala ve 12.30 na twitteru společnost Ropid, organizátor městské dopravy v Praze a okolí.

Dopolední situaci v tramvajové dopravě ještě zkomplikoval asi půlhodinový výpadek elektrické energie na Žižkově, který postihl úsek mezi zastávkami Nákladové nádraží Žižkov a Biskupcova.

„Bohužel nestojí jen Karlák, Žižkov u Biskupcovy, ale kvůli velkému počtu tramvají na odklonových trasách i Národní divadlo - Výtoň nebo Lipanská - Hlavní nádraží - Václavské náměstí. Bez problému jezdí asi jen linky 1, 8, 12, 20, 25,“ uvedl Ropid kolem 10.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme