Přes 65 procent jedenáctiletých dětí ochutnalo alkohol, ukázal průzkum

Alkohol okusilo víc než 65 procent dětí ve věku jedenáct let. A nějakou zkušenost s pitím alkoholu má přes 80 procent školáků od 11 do 15 let. Vyplývá to z ankety fóra Pij s rozumem, které provozuje Unie výrobců a dovozců lihovin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Podle zmíněného fóra je to signál pro školy a rodiče, aby dětem více vysvětlovali nástrahy spojené s alkoholem a aby se o nich více mluvilo, zejména doma.

Josefa Šedivého ze sdružení Sananim, které pomáhá lidem závislým na alkoholu, nejnovější zjištění nepřekvapilo, protože odpovídá i jeho poznatkům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víc než 65 procent dětí ve věku jedenáct let okusilo alkohol. Na Radiožurnálu o tom mluvil Josef Šedivý ze sdružení Sananim

„Ten stav se nijak výrazně nehorší, protože my chodíme po školách s preventivním programem už poměrně dlouho. Spíš je to alarmující zpráva vzhledem k tomu, že ty děti alkohol většinou ochutnají doma, od rodičů,“ říká Šedivý.

Jako zásadní přitom vidí osvětu právě v rodinách. Sebelepší program ve školách podle něj nic nevyřeší.

„Nám se dost často stává, že se snažíme s dětmi hovořit o tom, co to alkohol je, jaká jsou jeho rizika, a ony to nepřijmou, protože vidí třeba u rodičů nadměrné užívání alkoholu a nepřijde jim to jako něco nebezpečného,“ upozorňuje Josef Šedivý se sdružení Sananim.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme