Přes Česko o víkendu projede další americký konvoj. Míří na cvičení do Pobaltí

Přes území České republiky na konci týdne projede další americký vojenský konvoj. Američané míří z německé základny přes Česko do Pobaltí na cvičení NATO Saber Strike 2016, během přesunu však stihnou i společné cvičení s českou armádou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvoj americké armády projíždí Českem 13. září | Foto: Olga Štrejbarová

Přesun se týká asi 500 vojáků a více než 200 kusů vojenské techniky. Konvoj bude kvůli plynulosti dopravy rozdělný do devíti skupin, které pojedou v půlhodinových odstupech.

Američané vyrazí ze základny v německém Vilsecku. Českou hranici by měli přejet v pátek u Rozvadova, pak po D5 a Pražském okruhu zamíří do kasáren v Praze-Ruzyni, kde přenocují.

V sobotu bude konvoj pokračovat po D1 do Vyškova a Přáslavic.

„Na území České republiky kolonu doprovodí a zabezpečí příslušníci Vojenské policie v součinnosti s Policií ČR. Při nácviku společného přesunu budou mezi Prahou a Vyškovem do sestavy americké jednotky začleněna i vozidla Iveco ze 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic,“ uvedlo ministerstvo obrany ve zprávě na svém webu.

Na Moravě budou američtí vojáci ubytováni po další dvě noci a tam by se měl také konat společný výcvik s českou armádou. V pondělí pak bude kolona pokračovat po D1 k hraničnímu přechodu Bohumín.

Konvoj - trasa | Foto: ČTK

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme