Práce s černou páskou, pohřeb ordinace. Přes 10 000 praktických lékařů bude protestovat proti byrokracii

Praktičtí lékaři a ambulantní specialisté budou v úterý 10. října protestovat proti byrokracii a podfinancování praxí. Ordinace by ale měly zůstat otevřené.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Přes deset tisíc lékařů bude ordinovat s černou páskou na rukávu. Doktorům vadí hlavně rostoucí povinná byrokracie, jako třeba povinné zavedení elektronických receptů nebo elektronické evidence tržeb.

Podle ministerstva zdravotnictví jde ale o modernizaci a zkvalitnění zdravotní péče. „Lékaři ostatně měli dost času se na příchod eReceptů připravit. Už od roku 2009 totiž běží dobrovolný zkušební provoz. Dokonce i možné náklady spojené s přechodem na eRecept jsou lékařům kompenzovány úhradovou vyhláškou. Podle názoru ministerstva zdravotnictví nemůže neochota jedinců využívat moderní technologie a učit se nové věci stát v cestě modernizaci zdravotnictví,“ řekla Radiožurnálu mluvčí resortu Štěpánka Čechová.

Protestní akce bude ve Žlebech na Čáslavsku, kde organizátoři uspořádají symbolický pohřeb zavírané ordinace. Ve zmíněné obci totiž končí jediná ordinace praktického lékaře.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme