Přes Lanový most opět mohou jezdit kamiony v obou směrech

Lanovým mostem na pražské Jižní Spojce mohou ode dneška opět projíždět nákladní automobily v obou směrech. Kamiony na šest tun tak už nebudou muset využívat objízdné trasy přes Švehlovu a Průmyslovou ulici, kde se v posledních dnech tvořily dlouhé kolony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanový most znovuotevřen | Zdroj: ČTK

Technická správa komunikací pracuje na opravě mostu od poloviny srpna. Tehdy její pracovníci zjistili pokles konstrukce a most, kterým denně projede kolem 100.000 aut, musel být na několik dnů zcela uzavřen.

V současné době jsou na Lanovém mostě otevřeny dva pruhy v obou směrech s tím, že pravý je vyhrazen pro nákladní automobily a maximální rychlost je omezená na 60 kilometrů v hodině. Uzavřeny zůstanou ještě krajní jízdní pruhy, které sousedí s mostními římsami.

Poslední srpnový víkend skončí v hlavním městě i další omezení. Plný provoz bude také v Anglické, Sokolské, Radlické nebo Patočkově ulici ve Střešovicích. Hlavní město chce ukončit většinu oprav tak, aby při návratu Pražanů z prázdnin nenastal dopravní kolaps. Komplikace ale mohou řidiči nadále čekat tam, kde se buduje městský okruh.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Martin Hromádka, Monika Horská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme