Přes tisíc lidí demonstrovalo proti koalici na pražském magistrátu

Nesouhlas se vznikem koalice ODS a ČSS na pražském magistrátu dnes na Václavském náměstí vyjádřilo přes tisíc lidí. Protest zorganizovala iniciativa Vyměňte politiky, měla na to pouhých 24 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace pod názvem -Takhle jsme nevolili! - na protest proti koalici ODS a ČSSD na pražské radnici.

Demonstrace pod názvem -Takhle jsme nevolili! - na protest proti koalici ODS a ČSSD na pražské radnici. | Foto: Tomáš Adamec

Pořadatelům se podle jednoho z nich, Jaroslava Kuchaře, nelíbí vznik modro-oranžové koalice, která bude v příštích letech vládnout pražskému magistrátu.

„Myslíme si, že je to podvod na voličích. Tohle určitě voliči – především těch dvou velkých stran – nechtěli. Oni volili změnu,“ říká Kuchař.

Demonstranti přišli s transparenty hlásajícími „Pražská koalice 2010 - nezodpovědné, neprůhledné, neveřejné“ nebo „Pražská zrada“.

Podle účastníků protestu by nový tým na pražském magistrátu měla sestavit TOP 09, která volby v hlavním městě vyhrála. Dali také najevo nesouhlas s rozdělením Prahy před komunálními volbami na 7 volebních obvodů a žádali nové volby.

Na demonstraci přišel mimo jiné i předseda Strany zelených Ondřej Liška. Potvrdil, že jeho strana podá stížnost na volby v Praze k Ústavnímu soudu. Rozdělení metropole do sedmi obvodů podle nich poškodil menší strany.

Šárka Krososková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme