Přes Vánoce se dostane lidem ošetření jako o jiných svátcích

Lékařské pohotovosti o svátcích většinou opět fungují stejně jako v sobotu a neděli. Ordinační doby bývají na webových stránkách jednotlivých krajů. Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek potvrdil, že také v tomto regionu je sváteční pohotovost stejná jako víkendová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v pohotovosti byla i osádka sanitky | Foto: Marián Vojtek

Máme pohotovosti v pěti krajských nemocnicích, kde jsou soustředěny jak pohotovosti dospělé, tak dětské. Jejich časy zůstávají zachovány. Pro dospělé bude lékařská služba první pomoci o svátcích, sobotách a nedělích v rozsahu 8 až 16 hodin nebo až 18 hodin. Ve všední dny do 22 hodin,“ říká.

Jak dodává, zbytek pacientů ošetřují 24 hodin pracující oddělení jednotlivých nemocnic.

I ve Zlínském kraji budou fungovat nemocnice podobně jako o jiných svátcích během roku, informuje krajská zdravotní radní Hana Příleská

„O Štědrém večeru a vánočních svátcích stejně jako na Silvestra funguje podobně jako o svátcích během celého roku. Pro dospělé fungují v nemocnicích služby od 8 do 21 hodin a stomatologické služby do 13 hodin. Máme zajištěnou službu i pro děti, a to od 7 do 14 hodin v Baťově nemocnici,“doplňuje.

Tomáš Medek, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme