Přes západní a severní Čechy se přehnala silná bouře

Silná bouřka se v noci přehnala přes západní a severní Čechy. Často ji doprovázel silný vítr, přívalové deště a krupobití. Na některých místech měla vichřice v nárazech rychlost až 153 kilometrů za hodinu. Divoké počasí si v Litvínově dokonce vyžádalo jednu oběť. Stal se jí muž, který se před bouřkou ukryl pod strom, do kterého pak udeřil blesk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2003 - Ústí nad Labem rok poté - pohled do labského údolí | Foto: Pavel Kozler

Noční bouřka byla podle meteorologů jedna z nejhorších. Škody napáchala hlavně v Plzeňském, Libereckém, Karlovarském a Ústeckém kraji. Prudký vítr na mnoha místech lámal stromy, popadané elektrické dráty způsobily i několik požárů.

Hasiči toho ale museli řešit mnohem víc, pokračuje operační důstojník ústeckých hasičů Pavel Velký: "Ulítlá střecha, někde to vytrhalo plastová okna, stromy napadaly na osobní auta. Až se vyčíslí škody, tak to budou značné sumy."

Spadlé stromy komplikovaly situaci zejména na železnicích, dopravu zastavily například na trati mezi Louny a Mostem, nebo mezi Úštěkem na Litoměřicku a Českou Lípou. Provoz už byl na obou místech obnoven. Jak ale potvrdil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský, na některých tratích je stále zavedena náhradní autobusová doprava.

"V současné době je stále přerušen provoz na trati mezi Ústím nad Labem a Sebuzínem. Tam došlo i k poškození sloupů elektrického vedení. To znamená, že opravy budou poměrně náročné a obnovení dopravy předpokládáme až ve večerních hodinách," řekl Českému rozhlasu Šťáhlavský.

Podle meteorologů by se měly bouřky během dne přesunout do východních Čech, na Moravu a do Slezska.

Veronika Malá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme