Přesně před deseti lety se Česko připojilo k internetu

Původně sice byla myšlenka celosvětového propojení počítačů určena hlavně pro vědce a armádu, ale postupně se internet začal využívat i ke komerčním účelů. Lidé teď mohou získat jakékoli informace. Možnosti jsou obrovské: svět se víc propojil a zglobalizoval. Historik internetu Jiří Peterka považuje za nejdůležitější právě komunikaci, kterou internet rozšířil a dal jí nový rozměr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

práce s internetem | Foto: Alcatel

Člověk získal nové známé, nové partnery. Internet také pomohl firmám lépe podnikat. Umožnil i státu efektivněji konat. Otevřelo se nové prostředí s velkými možnostmi a ani si nyní neumíme představit jak nové prostředí a šance využít, poznamenává Jiří Peterka.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Peterka: Internet rozšířil komunikaci

Jak se na internetové možnosti dívají třeba psychologové? Poznamenaly vztahy mezi lidmi? Internetová komunikace nemá příliš negativní dopad na odcizení. Prý se spíš lidé přizpůsobují novému modernějšímu prostředí a nedá se říci, že by komunikace nějak upadala. Postrádá však některé prvky, ale to je podle odborníků úlitba pokroku. Sice už bylo napsáno hodně článků třeba o tom, že lidé nejsou kvůli internetu už vůbec schopni navázat normální vztah, ale to zas záleží asi na každém z nás.

Milan Kopp, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme