Přestávají platit výjimky, děti musejí cestovat v autosedačkách

Děti v autech musejí být připoutané nebo v autosedačkách. Ode dneška totiž přestávají platit předchozí výjimky. Policisté také chystají sérii akcí, kdy budou kontrolovat dodržování předpisů na silnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dítě v autě | Foto: internet

Děti do tří let musejí cestovat v autosedačkách. Starší pak na zadních sedadlech a připoutané. Pokud v autě bezpečnostní pásy nejsou, malé děti do nich vůbec nesmějí. To je hlavní změna, na kterou ode dneška musíme zvyknout.

Malé děti zatím velmi často sedávaly rodičům na klíně, což je podle expertů nejnebezpečnější způsob cestování v autě. Pokud by se stala nehoda, dospělý člověk v rukou neudrží a vahou vlastního těla by ho mohl vážně zranit nebo usmrtit.

Na dodržování předpisů se v těchto dnech zaměří policisté. Do konce týdne plánují třicítku akcí, při kterých bude kontrolovat dodržování rychlosti.

Vedle rychlosti se také policisté zaměřují na alkohol za volantem, technický stav auta a také právě na přepravu dětí. Ke zvýšeným kontrolám policisty nutí dlouhodobé zkušenosti. Na začátku května se pravidelně stává víc nehod. Například loni jen za prvních deset dnů tohoto měsíce zemřelo na českých silnicích třicet lidí.

Dušan Valenta, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme