Přesun miliard do rezervního fondu má posunout důchodovou reformu

Čtyřicet miliard korun do roku 2010 na rezervním účtu důchodové reformy. To je opatření, které má posunout dopředu reformu penzí v Česku. Dnes o tom informoval ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas z ODS. Na účet mají jít peníze z důchodového pojištění a z výnosů ministerstva. Petr Nečas ujišťuje, že z účtu budou mít prospěch jak budoucí, tak současní důchodci. Penzisté většinou se svými penězi spokojení nejsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důchodci, senioři | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Nový účet, který by měl fungovat už příští rok, má být, stručně řečeno, základ pro zvýšené výdaje za penzijní reformu. "Vytvořit základ kapitálu pro budoucí možnost vyvedení části procentních bodů do dobrovolného systému důchodového pojištění," přiblížil jeho další účel ministr práce a sociálních věcí z ODS Petr Nečas.

O důchodové reformě se dohaduje vládní koalice s opozicí už dlouho. Povinná doba pojištění 35 let a v roce 2030 odchod do důchodu v 65 letech. To prosazuje ministr Nečes. Podle stínového ministra práce a sociálních věcí za ČSSD Zdeňka Škromacha je potřeba nejdřív vyjednat podmínky pro předčasný odchod do důchodu a délku povinného důchodového pojištění zvedat z 25 let postupně. Průměrný důchod je v současné době přes osm a půl tisíce korun.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme