Prezentace neziskovek i bohatý program čeká návštěvníky veletrhu NGO Market

Národní technická knihovna v pražských Dejvicích se pro dnešek stala ‘supermarketem neziskových organizací‘. Dvě stovky z nich na veletrhu NGO Market 2012 doufají, že zájem návštěvníků vydrží déle než jen dnes odpoledne. Neoficiálním podtitulem akce je výzva ‘Najděte si neziskovku svého srdce‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kola invalidního vozíku | Foto: Fotobanka Stock.xchng

V České republice působí až 50 tisíc aktivních neziskových organizací. Letos se jich na veletrhu představí veřejnosti bezmála 200. Většina z nich se věnuje oblasti sociálních služeb a zdraví. Zastoupeny však i organizace zaměřené například na výchovu, kulturu či sport, nechybějí ani organizace zabývající se lidskými právy, humanitární pomocí či životním prostředím.

Před Národní technickou knihovnou mají organizace své stánky, kde představují lidem svoji práci. Mohou například navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a také například dobrovolníky, ale také získat nové vědomosti, které by mohly uplatnit při vedení své organizace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na veletrhu neziskových organizací NGO Market 2012 je i redaktorka Rádia Česko Markéta Bartošová

Zvláštní pozornost je letos věnována tématu aktivního stárnutí a solidarity mezi generacemi. Na veletrhu vystavuje zhruba 30 organizací, které se tématu stárnutí věnují. Organizátoři chtějí ukázat, že senioři tvoří stále větší část společnosti, ale přesto je pohled na ně velice zkreslený.

Pro návštěvníky veletrhu je připraven také doprovodný program zahrnující odborné a vzdělávací akce i aktivity, například různé přednášky či filmy. Součástí veletrhu jsou i tvůrčí dílny. Na nich se představují neziskové organizace, které se zabývají rukodělnými pracemi. Návštěvníci si tam mohou vyzkoušet například práci s ovčí vlnou nebo se sklem.

Celé odpoledne si návštěvníci veletrhu můžou před technickou knihovnou vyzkoušet také netradiční sporty. Například jízdu na elektrokole, ale také třeba jízdu obratnosti na vozíku.

Markéta Bartošová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme