Prezident a premiér mluvili v Lánech o plánech vlády

Prezident Václav Klaus se na zámku v Lánech na Rakovnicku sešel s premiérem Stanislavem Grossem. K jejich prvnímu setkání u slavnostního oběda v novém roce se přidaly i jejich manželky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

setkání v Lánech | Foto: Michal Doležal

Václav Klaus a Stanislav Gross mluvili především o záměrech vlády v tomto roce. Tím nejdůležitějším je podle nich důchodová reforma a prezident by si přál, aby kabinet v této věci udělal vbrzku krok vpřed.

"Tím krokem vpřed je předložení koncepce, o které by měla začít širší diskuse, nejenom v úzce definované politické, stranické sféře, ale v celé naší veřejnosti. Předseda vlády mě ubezpečil, že se dokument tohoto typu schyluje k závěru a mohl by být v průběhu několika měsíců předložen jak na politickou debatu, tak veřejnosti," uvedl Klaus.

Na schůzce v Lánech se hovořilo i o personálních záležitostech. Zda ve vládě dojde ke změnám, to státníci neupřesnili. Prezident Klaus řekl, že šlo o velvyslance a vedení České národní banky.

Zatímco státníci jednali, první dáma provedla manželku premiéra lánským zámkem. I ony ale pracovaly - mluvily například o nadačních fondech nebo o problémech školství.

Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme