Prezident Havel odjel z nemocnice do Lán

Prezident Václav Havel stráví Silvestra doma. Odpoledne jej lékaři po více než týdenním pobytu v nemocnici propustili z Ústřední vojenské nemocnice, odkud Havel odjel do zámku v Lánech. Pod dohledem lékařů tam bude pokračovat v rekonvalescenci. Prezident byl hospitalizován kvůli zápalu plic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Havel u počítače | Foto: hrad.cz

Havlův zdravotní stav lékaři hodnotili příznivě již několik dní, ale čekali na výsledky všech testů. V nemocničním pokoji proto Havel strávil ve společnosti manželky Dagmar i letošní Štědrý den. "Pan prezident stále rehabilituje, užívá antibiotika, je už několikátý den bez teplot," potvrdil Českému rozhlasu jeho mluvčí Ladislav Špaček.

Podle Spačka je předčasné uvažovat o konkrétním programu prezidenta do budoucna, dokud nebude zcela zdráv. "Pokud jde o novoroční projev, předpokládám, že všechno proběhne tak, jak jsme původně plánovali, to znamená, že bude odvysílán jako jiná léta," ujistil.

Václav Havel byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pondělí kvůli problémům s dýcháním. Lékaři u něj zjistili zánět plíce provázený dalšími problémy. Podle prezidentova ošetřujícího lékaře Ilji Kotíka byl rozsah nevzdušnosti pravé plíce větší než obvykle. Následná léčba antibiotiky byla úspěšná.

Zdravotní problémy trápí pětašedesátiletého prezidenta již řadu let. Před touto hospitalizací byl v nemocnici koncem října, a to kvůli potížím s průduškami. Měsíc před tím byl v nemocnici, když ho zastihla srdeční arytmie. V prosinci 1996 lékaři Havlovi odebrali právě polovinu pravé plíce, aby odstranili zhoubný nádor.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme