Prezident Havel se uzdravuje

Zdravotní stav prezidenta Václava Havla se nadále zlepšuje. Prezident se už čtvrtý den léčí se zánětem průdušek v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Podle Havlova mluvčího Ladislava Špačka strávil prezident klidnou noc a je bez teplot. Pokud bude jeho léčba pokračovat stejným tempem, mohli by ho lékaři v pondělí z nemocnice propustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I. Kotík a V. Havel | Foto: René Volfík

Více řekl Radiožurnálu prezidentův osobní lékař Ilja Kotík. "Pan prezident prožil další klidnou noc. Zdá se nám, že ten zdravotní stav se postupně zlepšuje u pana prezidenta. Dnes a zítra provádíme kontrolní vyšetření. V pondělí rozhodneme o eventuálním propuštění do domácího ošetřování. Zatím je ten průběh příznivý, ale zatím ještě pokračujeme v antibiotické léčbě. Takže skutečně rozhodne až ten pondělek."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ilja Kotík: Pondělí rozhodne

Poté by měl Havel pobývat ještě asi týden v domácím léčení. Pak zřejmě lékaři rozhodnou o tom, zda bude moci odjet na plánovanou dovolenou.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme