Prezident Havel se vrací do úřadu

Prezident republiky Václav Havel se vrací zpět do práce. Po čtyřdenní hospitalizaci byl propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích, kam byl v pondělí převezen kvůli srdeční arytmii. Podle mluvčího Ladislava Špačka je prezident zcela zdráv a dnes odpoledne už jej čekají první jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Jiné příznaky choroby, ať už srdeční nebo například plicní, které se obvykle obáváme, se neobjevily," uvedl Ladislav Špaček. Prezidentův mluvčí také Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu přiblížil pracovní program Václava Havla v nejbližších dnech. "Obvykle skládá z různých jednání, setkání a návštěv, takže dnes má program tohoto typu. Od příštího týdne jej čeká normální regulérní program." Ve čtvrtek prezident očekává předsedu Národní rady Slovenské republiky Jozefa Migaše, v pátek bude udělovát Cenu nadace Vize v Obecním domě.

O zdravotní stav českého prezidenta se zajímali politici z celého světa. Volal například Bílý dům, slovenský prezident Rudolf Schuster, rakouský prezident Thomas Klestil a další politici z Evropy. Jen několik minut poté, co se dozvěděl o zhoršení Havlova zdraví, volal na Pražský hrad také rakouský chirurg Ernest Bodner. Ten českému prezidentovi sérií operací zachránil život.

Prezident byl naposled hospitalizován letos v únoru, a to se zánětem průdušek. Kvůli onemocnění tehdy předčasně ukončil návštěvu Kuvajtu. Během červencové dovolené v Portugalsku Havla trápilo nachlazení a lékaři mu předepsali antibiotika.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme