Prezident Havel se vrací do úřadu

Prezident republiky Václav Havel se vrací zpět do práce. Po čtyřdenní hospitalizaci byl propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích, kam byl v pondělí převezen kvůli srdeční arytmii. Podle mluvčího Ladislava Špačka je prezident zcela zdráv a dnes odpoledne už jej čekají první jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Jiné příznaky choroby, ať už srdeční nebo například plicní, které se obvykle obáváme, se neobjevily," uvedl Ladislav Špaček. Prezidentův mluvčí také Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu přiblížil pracovní program Václava Havla v nejbližších dnech. "Obvykle skládá z různých jednání, setkání a návštěv, takže dnes má program tohoto typu. Od příštího týdne jej čeká normální regulérní program." Ve čtvrtek prezident očekává předsedu Národní rady Slovenské republiky Jozefa Migaše, v pátek bude udělovát Cenu nadace Vize v Obecním domě.

O zdravotní stav českého prezidenta se zajímali politici z celého světa. Volal například Bílý dům, slovenský prezident Rudolf Schuster, rakouský prezident Thomas Klestil a další politici z Evropy. Jen několik minut poté, co se dozvěděl o zhoršení Havlova zdraví, volal na Pražský hrad také rakouský chirurg Ernest Bodner. Ten českému prezidentovi sérií operací zachránil život.

Prezident byl naposled hospitalizován letos v únoru, a to se zánětem průdušek. Kvůli onemocnění tehdy předčasně ukončil návštěvu Kuvajtu. Během červencové dovolené v Portugalsku Havla trápilo nachlazení a lékaři mu předepsali antibiotika.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme