Prezident Havel vítá makedonskou misi NATO

Mezinárodní společenství v minulých letech podle Václava Havla vstupovalo do konfliktů v bývalé Jugoslávii pozdě. Obětí pak na všech stranách bylo víc, než muselo být. Proto prezident vítá, že v případě Makedonie Severoatlantická aliance relativně brzy pochopila nezbytnost pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Havel považuje za důležité, aby nebylo dosaženo jen nějakého dočasného a provizorního řešení situace v Makedonii. Podle něj je třeba mít jasnou vizi o budoucím občanském soužití v této zemi a na všechny strany vyvíjet tlak, aby v politických jednáních hledaly způsob soužití občanů Makedonie.

Účast České republiky v připravované misi Essential Harvest podle prezidenta zvyšuje prestiž a autoritu naší země v rámci NATO i celého mezinárodního společenství. Havel tak reagoval na včerejší rozhodnutí vlády podpořit Severoatlantickou alianci v Makedonii vysláním 120členné specializované výsadkové roty. Dodal, že zemi, která prokáže ochotu angažovat se tam, kde je to zapotřebí, mezinárodní společenství leccos promine.

Eva Hůlková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme