Prezident je kvůli nachlazení v nemocnici

Prezidentu Václavu Havlovi se po virové infekci zhoršil chronický zánět průdušek. Byl proto hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Lékaři se podle informace primáře Ilji Kotíka snaží udržet průchodnost pravého středního plicního laloku. Prezident je léčen antibiotiky, jeho program byl zatím zrušen do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

T.Halík a V. Havel | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Jak odpoledne uvedl primář Kotík, prezidentovo onemocnění provázejí teploty do 38 stupňů. "Do rána teploty neměl, ale samozřejmě jak došlo k tomu zhoršení zánětu průdušek, tak se teploty objevily. To bylo také důvodem nasazení antibiotik". Hlavním důvodem hospitalizace je podle jeho slov především nutnost intenzivní dechové rehabilitace. Onemocnění zatím neprovázejí žádné závažné komplikace a prezident teď hlavně odpočívá.

Prezident byl do Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích přijat dnes ráno. Jak sdělil jeho mluvčí Špaček, Václav Havel se necítil dobře už v pondělí večer, a zrušil dnešní cestu na Nymbursko. Na základě provedených vyšetření byla zahájena léčba antibiotiky, neobjevily se poruchy srdečního rytmu. Podle fyzikálního nálezu potvrzeném CT dochází opět k recidivě uzávěru průdušky pro pravý plicní lalok."

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme