Prezident je kvůli srdeční arytmii v nemocnici

Prezidenta Václava Havla postihly problémy se srdcem, a proto musel zrušit návštěvu Itálie, na níž měl dnes odcestovat. S poruchou srdečního rytmu byl prezident z ruzyňského letiště odvezen do střešovické Ústřední vojenské nemocnice, kde se podrobí důkladnějšímu vyšetření. Podle jeho ošetřujícího lékaře Ilji Kotíka se arytmie u Václava Havla objevila už dříve v zátěžových situacích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Krátce po nástupu do letadla se u prezidenta objevila porucha srdečního rytmu, a proto osobní lékař doktor Kotík spolu s docentem Kolářem rozhodli o tom, že cesta (do Itálie) bude přerušena a prezident se v nemocnici podrobí důkladnějšímu vyšetření. Takže v tuto chvíli jsme právě vystoupili z letadla a pan prezident odjel do Ústřední vojenské nemocnice", řekl ČRo 1 - Radiožurnálu kolem půl jedné odpoledne mluvčí hlavy státu Ladislav Špaček.

Doktor Kotík později odpoledne uvedl, že délku prezidentova pobytu v nemocnici zatím nelze odhadnout. "Ta doba může být i velice krátká". Zdravotní stav Václava Havla je v současné době podle jeho slov stabilizovaný. Prezident užívá běžné léky a lékaři budou do zítřejšího dne jeho stav sledovat - pak posoudí, jak dlouho zůstane hospitalizován. Za jeho nynějšími problémy se srdeční arytmií podle Kotíka stojí hlavně vyčerpání z posledních hektických dnů, kdy prezident intenzivně pracoval a jednal.

Prezident byl naposled hospitalizován letos v únoru, a to se zánětem průdušek. Kvůli onemocnění tehdy předčasně ukončil návštěvu Kuvajtu. Během červencové dovolené v Portugalsku Havla trápilo nachlazení a lékaři mu předepsali antibiotika.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme