Prezident je kvůli srdeční arytmii v nemocnici

Prezidenta Václava Havla postihly problémy se srdcem, a proto musel zrušit návštěvu Itálie, na níž měl dnes odcestovat. S poruchou srdečního rytmu byl prezident z ruzyňského letiště odvezen do střešovické Ústřední vojenské nemocnice, kde se podrobí důkladnějšímu vyšetření. Podle jeho ošetřujícího lékaře Ilji Kotíka se arytmie u Václava Havla objevila už dříve v zátěžových situacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Krátce po nástupu do letadla se u prezidenta objevila porucha srdečního rytmu, a proto osobní lékař doktor Kotík spolu s docentem Kolářem rozhodli o tom, že cesta (do Itálie) bude přerušena a prezident se v nemocnici podrobí důkladnějšímu vyšetření. Takže v tuto chvíli jsme právě vystoupili z letadla a pan prezident odjel do Ústřední vojenské nemocnice", řekl ČRo 1 - Radiožurnálu kolem půl jedné odpoledne mluvčí hlavy státu Ladislav Špaček.

Doktor Kotík později odpoledne uvedl, že délku prezidentova pobytu v nemocnici zatím nelze odhadnout. "Ta doba může být i velice krátká". Zdravotní stav Václava Havla je v současné době podle jeho slov stabilizovaný. Prezident užívá běžné léky a lékaři budou do zítřejšího dne jeho stav sledovat - pak posoudí, jak dlouho zůstane hospitalizován. Za jeho nynějšími problémy se srdeční arytmií podle Kotíka stojí hlavně vyčerpání z posledních hektických dnů, kdy prezident intenzivně pracoval a jednal.

Prezident byl naposled hospitalizován letos v únoru, a to se zánětem průdušek. Kvůli onemocnění tehdy předčasně ukončil návštěvu Kuvajtu. Během červencové dovolené v Portugalsku Havla trápilo nachlazení a lékaři mu předepsali antibiotika.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme