Prezident jmenoval do čela antimonopolního úřadu Martina Pecinu

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže má nového šéfa. Prezident Václav Klaus dnes jmenoval do funkce dosavadního náměstka ministerstva průmyslu a obchodu Martina Pecinu. Ten nahradí Josefa Bednáře, který antimonopolní úřad vedl šest let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Pecina | Foto: Sdružení pro Cenu ČR za jakost

Podle Václava Klause je těžké najít rovnováhu mezi nečinností a horečnou aktivitou antimonopolního úřadu. Obojí by podle něj bylo škodlivé.

Martin Pecina prezidentovi slíbil, že v příštích šesti letech udělá ve své nové funkci maximum možného. Už dříve řekl, že se chce zaměřit na ochranu malých podniků před silnými společnostmi a dbát na dodržování správních lhůt, které úřad podle něj nedodržuje.

Pecina chce také úřad otevřít veřejnosti a více se věnovat prevenci, ne jen trestat. Podle něho je důležité, aby subjekty, kterých se kontrola, hospodářská soutěž a veřejné zakázky týkají, měly dostatek informací.

Pecinovo jmenování prezidentovi doporučila v červenci vláda, a to i přes nesouhlas lidovců. Těm vadilo, že je Jiří Paroubek postavil před hotovou věc. Podobně Paroubka kritizoval i prezident, i když k osobě samotného Peciny výhrady nemá.

Pecina byl na ministerstvu průmyslu a obchodu náměstkem od února 2003 a zastupoval stát představenstvech či dozorčích radách několika státních podniků. Dříve pracoval ve společnosti Hutní projekt Frýdek Místek. Vystudoval VŠB Ostrava - fakultu strojní, Masarykův ústav vyšších studií a Sheffield Business School.

Martin Hromádka, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme