Prezident jmenoval do čela antimonopolního úřadu Martina Pecinu

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže má nového šéfa. Prezident Václav Klaus dnes jmenoval do funkce dosavadního náměstka ministerstva průmyslu a obchodu Martina Pecinu. Ten nahradí Josefa Bednáře, který antimonopolní úřad vedl šest let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Pecina | Foto: Sdružení pro Cenu ČR za jakost

Podle Václava Klause je těžké najít rovnováhu mezi nečinností a horečnou aktivitou antimonopolního úřadu. Obojí by podle něj bylo škodlivé.

Martin Pecina prezidentovi slíbil, že v příštích šesti letech udělá ve své nové funkci maximum možného. Už dříve řekl, že se chce zaměřit na ochranu malých podniků před silnými společnostmi a dbát na dodržování správních lhůt, které úřad podle něj nedodržuje.

Pecina chce také úřad otevřít veřejnosti a více se věnovat prevenci, ne jen trestat. Podle něho je důležité, aby subjekty, kterých se kontrola, hospodářská soutěž a veřejné zakázky týkají, měly dostatek informací.

Pecinovo jmenování prezidentovi doporučila v červenci vláda, a to i přes nesouhlas lidovců. Těm vadilo, že je Jiří Paroubek postavil před hotovou věc. Podobně Paroubka kritizoval i prezident, i když k osobě samotného Peciny výhrady nemá.

Pecina byl na ministerstvu průmyslu a obchodu náměstkem od února 2003 a zastupoval stát představenstvech či dozorčích radách několika státních podniků. Dříve pracoval ve společnosti Hutní projekt Frýdek Místek. Vystudoval VŠB Ostrava - fakultu strojní, Masarykův ústav vyšších studií a Sheffield Business School.

Martin Hromádka, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme