Prezident Klaus a Zelení se nedohodli na podpoře

Šest poslanců Strany zelených nepodpoří současného prezidenta Václava Klause při nadcházející prezidentské volbě. Svůj hlas dají Klausovu protikandidátovi Janu Švejnarovi. Schůzka poslaneckého klubu Strany zelených s prezidentem Václavem Klausem je v tom podpořila. V závěru totiž skončila slovní přestřelkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus u Zelených neuspěl | Zdroj: ČTK

Zatímco prezident naznačil, že na schůzku přicházel s rozhodnutím sblížit se s členy Strany zelených, předseda Martin Bursík to odmítl. Podle něj debata s Václavem Klausem potvrdila obavy Zelených, že mají rozdílné názory v klíčových tématech - globálním oteplování nebo klimatických změnách. To prezidenta rozladilo a Bursíkova slova nazval ránou pod pás.

Prezident Klaus se už dřív sešel ze zástupci několika poslaneckých a senátorských klubů. Klíčové se po této slovní přestřelce zdají být hlasy lidovců a komunistů.

Jedním z důležitých dnů před volbou prezidenta, která bude 8. února, je úterý - Klaus a Švejnar budou společně odpovídat na otázky senátorů ČSSD. Toto setkání prezidentských kandidátů se sociálně-demokratickými senátory budeme vysílat v přímém přenosu - na Radiožurnálu od 13 hodin.

Michaela Vetešková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme