Prezident Klaus nebude vysvětlovat amnestii poslancům. Nemá to prý smysl

Prezident Václav Klaus nebude znovu poslancům vysvětlovat amnestii. Na státní návštěvě v Německu to exkluzivně řekl Českému rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident České republiky Václav Klaus | Zdroj: ČTK

Václav Klaus tak reagoval na jednání vlády, na kterém ministři pověřili premiéra Petra Nečase, aby hlavu státu pozval na schůzi Poslanecké sněmovny, která bude kvůli amnestii hlasovat na podnět ČSSD o důvěře vládě.

„Za prvé bych řekl, že amnestie je tak jasná, tak jednoduchá, tak přesná, tak každému kdo chce jí rozumět srozumitelná, že je naprosto bezcenné se ji pokoušet nějak znovu a znovu vysvětlovat,“ řekl prezident

„Jenom bych jim musel přečíst tu amnestii a dát jim to za domácí úkol, aby si ji oni také v klidu přečetli. Takže o amnestii diskutovat nemá smysl,“ dodal.

Českým novinářům v Berlíně také řekl, že nechce být spoluhráčem lidí, kteří amnestii používají jako politickou hru proti němu samotnému, proti dnešní vládě a proti premiérovi Nečasovi.

Předseda vlády dnes vyloučil, že svůj podpis pod novoroční amnestií hlavy státu byl politický obchod. Reagoval tak na spekulace, že tím prezidenta přiměl k podpisu vládního daňového balíčku. Řekl také, že ho trápí, že amnestie, která měla být výrazem milosrdenství, zvýšila napětí ve společnosti.

Věra Pfeifferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme