Prezident Klaus poprvé pojede do Ostravy vlakem RegioJet

Prezident Václav Klaus v podvečer pojede poprvé do Ostravy se soukromou konkurencí Českých drah. Do teď tam jezdil pendolinem. Podle prezidentova mluvčího spoj lépe vyhovuje časovému harmonogramu. Odjezd z pražského Hlavního nádraží je v 17 hodin a 27 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční společnost Regiojet dnes zahajuje pravidelný provoz svých vlaků | Foto: Filip Jandourek

Jak podotýká server idnes.cz, jen o 15 minut dříve přitom jede pendolino, které je v Ostravě o 36 minut rychleji než RegioJet. Prezidentovi lidé ale tvrdí, že i patnáct minut v programu prezidenta hraje podstatnou roli.

Přehrát

00:00 / 00:00

O první cestě prezidenta Klause RegioJetem mluvila na Radiožurnálu Alžběta Havlová

O vzácném pasažérovi v RegioJet samozřejmě vědí, ale poskytnou mu prý standardní servis jako ostatním cestujícím. Z kanceláře prezidenta nemají zatím nahlášeny žádné zvláštní požadavky. Klaus je tedy jedním z prvních politiků, kteří žlutými vlaky pojedou.

Podle webových stránek prezidenta Klaus navštíví Ostravu a zítra i Opavu. Setkat se chce s vedením obou měst. V Moravskoslezském kraji bude také přednášet na půdě Slezské univerzity v Opavě a také na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme