Prezident Klaus poprvé pojede do Ostravy vlakem RegioJet

Prezident Václav Klaus v podvečer pojede poprvé do Ostravy se soukromou konkurencí Českých drah. Do teď tam jezdil pendolinem. Podle prezidentova mluvčího spoj lépe vyhovuje časovému harmonogramu. Odjezd z pražského Hlavního nádraží je v 17 hodin a 27 minut.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční společnost Regiojet dnes zahajuje pravidelný provoz svých vlaků

Železniční společnost Regiojet dnes zahajuje pravidelný provoz svých vlaků | Foto: Filip Jandourek

Jak podotýká server idnes.cz, jen o 15 minut dříve přitom jede pendolino, které je v Ostravě o 36 minut rychleji než RegioJet. Prezidentovi lidé ale tvrdí, že i patnáct minut v programu prezidenta hraje podstatnou roli.

Přehrát

00:00 / 00:00

O první cestě prezidenta Klause RegioJetem mluvila na Radiožurnálu Alžběta Havlová

O vzácném pasažérovi v RegioJet samozřejmě vědí, ale poskytnou mu prý standardní servis jako ostatním cestujícím. Z kanceláře prezidenta nemají zatím nahlášeny žádné zvláštní požadavky. Klaus je tedy jedním z prvních politiků, kteří žlutými vlaky pojedou.

Podle webových stránek prezidenta Klaus navštíví Ostravu a zítra i Opavu. Setkat se chce s vedením obou měst. V Moravskoslezském kraji bude také přednášet na půdě Slezské univerzity v Opavě a také na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme