Prezident Klaus považuje Dobeše za úspěšného ministra dopravy

Prezident Václav Klaus považuje Pavla Dobeše (LIDEM) za úspěšného ministra. Nevidí prý chyby v jeho práci a zpráva o jeho odchodu ho netěší. Dobeš oznámil, že opustí post ministra dopravy v prosinci bez ohledu na to, jestli centrální registr aut bude nebo nebude fungovat. Reagoval tak na výzvu předsednictva LIDEM, aby kvůli problémům s registrem odstoupil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Pavel Dobeš

Ministr dopravy Pavel Dobeš | Zdroj: ČTK

„Já necítím problém defektu jeho práce, a nikdy jsem o něm předsedou vlády či kýmkoliv jiným nebyl informován. To říkám velmi rezolutně a velmi nahlas,“ vyjádřil se o ministru Dobešovi prezident.

Václav Klaus, který je na státní návštěvě Rakouska, se taky pozastavil nad sérií personálních změn ve státních institucích v posledních dnech.

„Jsem-li na intenzivních jednáních v Rakousku a přečtu-li si excerpta z našeho tisku a vidím, že odchází šéf policejní ochranné služby pan Husák, že odchází šéf podniku Lesy, že odchází ministr dopravy, tak to musím říct – jakkoliv se snažím pyšně prezentovat Českou republiku jako politicky a ekonomicky stabilní zemi – že tato zpráva mi takovou radost nedělá,“ poznamenal.

Předsedkyně strany LIDEM a vicepremiérka Karolína Peake už navrhla premiéru Petru Nečasovi (ODS), aby se novým ministrem dopravy stal její podřízený Robert Vacek. Peake to řekla novinářům po jednání kabinetu.

Ministr Dobeš oznámil, že odstoupí v prosinci. Peake chce jeho odchod hned

Číst článek

Už předtím prohlásila, že Pavel Dobeš by měl v ministerské funkci skončit okamžitě. Odklad na prosinec označila za zbabělost.

Vojtěch Berger, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme