Prezident Zeman přijal na Hradě ministryni spravedlnosti Benešovou. Mluvili o systemizaci justice

V úterý odpoledne se na Pražském hradě setkala s prezidentem Milošem Zemanem ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Na twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o schůzku požádala sama ministryně. Benešová Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice.

Praha (Aktualizováno: 18:35 11. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman přijal na Pražském hradě ministryni spravedlnosti Marii Benešovou | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

„Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021,“ napsala Benešová, podle níž tak šlo pouze o informativní schůzku.

Benešová chtěla podat kárnou žalobu na šéfa žalobců. ‚Neměla správné informace, není důvod,‘ řekl Babiš

Číst článek

Ministryně v poslední době hovořila v médiích o svém záměru podat kárnou žalobu na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Vadí jí to, že a jakým způsobem informoval o kauze výbuchů ve Vrběticích, která vyvolala diplomatickou roztržku s Ruskem. Podle ní tak zasahoval do věci, ve které nevykonává dozor ani dohled. V tomto ohledu se ale Zemana zastal jak premiér Andrej Babiš (ANO), tak i šéf dozorového Krajského státního zastupitelství v Brně.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více.

To ale odmítá jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme