CVVM: Zeman má důvěru více než poloviny lidí, naopak nejméně Češi věří poslancům

Prezidentovi Miloši Zemanovi nyní důvěřuje 55 procent lidí, což je o pět procentních bodů víc než v listopadu. Polepšila si i obecní zastupitelstva, která jsou dlouhodobě nejdůvěryhodnější ústavní institucí. Nyní jim věří 67 procent Čechů, starostům 66 procent, vyplývá z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Na opačném konci žebříčku je sněmovna, která je důvěryhodná pro 32 procent oslovených.

Tento článek je více než rok starý.

průzkum Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na velitelském shromáždění české armády

Miloši Zemanovi důvěřuje 55 procent obyvatel Česka. | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Senátu věří 34 procent lidí. Vláda má momentálně důvěru 42 procent respondentů, krajským zastupitelům důvěřuje 47 procent veřejnosti a hejtmanům 46 procent oslovených.

CVVM: Důvěra v prezidenta klesla, ve vládu mírně stoupla. Nejhorší výsledek má opět sněmovna

Číst článek

Téměř všechny instituce zaznamenaly v prosinci lepší výsledek než předchozí měsíc, pouze vláda a sněmovna klesly o jeden procentní bod. U všech institucí na obecní a krajské úrovni je nynější důvěra podle autorů průzkumu relativně nejlepším výsledkem v tomto roce, v případě prezidenta jde o návrat k hodnotám, které CVVM zaznamenalo naposledy na začátku letošního roku.

Se současnou politickou situací je teď nespokojeno 45 procent Čechů, o pět procentních bodů víc než v listopadu. Spokojenost naopak vyjádřila pětina lidí. Necelá třetina zvolila odpověď „ani spokojen, ani nespokojen“.

Průzkum probíhal mezi 1. a 13. prosincem. Zúčastnilo se ho 1078 lidí starších 15 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme