Prezident Miloš Zeman pronese ze zámku v Lánech své vánoční poselství

Prezident Miloš Zeman dnes promluví k občanům. Jeho vánoční poselství ze zámku v Lánech začne ve 13 hodin, ze záznamu ho odvysílají Česká televize na stanici ČT1, televize Nova a Barrandov, server Blesk.cz a Český rozhlas na stanicích Radiožurnál a Plus.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman předal státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman předal státní vyznamenání | Foto: Filip Jandourek

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka se Zeman bude věnovat domácím i zahraničním záležitostem. Vyzdvihne prý jak negativní záležitosti vývoje v České republice, tak i ty pozitivní.

„Pan prezident dosud pronášel vánoční poselství ve Sloupové síni zámku v Lánech. Pro letošní rok byla zvolena Masarykova pracovna na zámku v Lánech,“ upřesnil Ovčáček.

Od TGM k Zemanovi: Poslechněte si vánoční a novoroční projevy všech prezidentů

Číst článek

Prostory budou podle mluvčího komornější a spolupracovníci Zemana se je pokusí naladit do vánoční tématiky. Chybět proto nebude stromeček nebo vánoční svícen.

„Novinkou je také to, že pan prezident promluví k občanům i na počátku roku 2016. V pondělí 4. ledna od půl dvanácté odvysílá Český rozhlas Plus rozhovor s panem prezidentem, a to živě z Pražského hradu,“ doplnil Ovčáček.

Loni Zemanův vánoční proslov sledovalo 800 tisíc lidí, o rok dříve to bylo přes 1,2 milionu lidí.

Projevy předchozích prezidentů, kteří promlouvali na Nový rok, měly v České televizi sledovanost ještě vyšší. Například poslední novoroční řeč Václava Havla 1. ledna 2003 vidělo 1,788 milionu lidí a poslední novoroční projev Václava Klause počátkem loňského roku zhlédlo v ČT 1,528 milionu diváků.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme