Prezident Zeman: Na Feriho údajný sexuální skandál mám podobný názor jako Schwarzenberg

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mf Dnes zastal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Zeman uvedl, že má na kauzu podobný názor jako jeho někdejší prezidentský protikandidát Karel Schwarzenberg. Čestný předseda TOP 09 řekl, že je normální, když chce kluk dostat holku do postele. Feriho případ prověřuje policie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes zastal Dominika Feriho. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Říkám, že hloupostmi se nezabývám. Možná že vás překvapím, ale i toto považuji za hloupost. I když jsem se s Karlem Schwarzenbergem mnohokrát lišil v názorech, tak musím připustit, že můj postoj k tomuto údajnému sexuálnímu skandálu se velmi blíží názoru Karla Schwarzenberga,“ řekl prezident pro Mf Dnes.

Ženy popsaly několik sexuálních útoků od poslance Feriho. Ten přiznal nevhodné chování, pak rezignoval

Číst článek

Schwarzenberg, se kterým má Zeman podle svých slov na kauzu Dominika Feriho podobný názor, dříve v rozhovoru pro server iDNES.cz uvedl, že o exposlancově údajně nevhodném chování nikdy nic neslyšel.

„A co je sexuální obtěžování? Že se pětadvacetiletý kluk snaží holku dostat do postele a opačně, bylo vždy považováno za normální. Tak prosím nebuďme pokrytci,“ dodal.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová posléze v rozhovoru pro iROZHLAS.cz uvedla, že „Schwarzenberg dával vyjádření ve chvíli, kdy neznal přesný obsah článku“. „Bohužel si ho přečetl až zpětně... Ta slova by dnes takto neřekl, jsem si tím jistá.“ Za jeho výrok se omluvila.

Obvinění Dominika Feriho

Deník N a server Alarm na konci května zveřejnily svědectví několika žen, které tvrdí, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval.

Politik odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování v některých situacích.

Kriminalisté prošetřují chování Feriho. Zveřejnili telefonní číslo pro ‚další případné poškozené‘

Číst článek

Následně Feri oznámil rezignaci na poslanecký mandát a neúčast ve sněmovních volbách. Vystoupil rovněž z TOP 09. Feri uvedl, že se místa poslance vzdal proto, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy. Bránit se proti nim bude soudně.

„Kriminalisté začali případ prověřovat a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. V případu teď budou probíhat standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, proto nelze poskytovat bližší informace,“ uvedl na začátku června mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

V případu nebyl dosud nikdo obviněn. Policisté zároveň vyzvali případné poškozené, aby je kontaktovali.

ern, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme