Prezident Miloš Zeman ve Žďáru nad Sázavou uctí památku zabitého studenta

Prezident Miloš Zeman jede do Žďáru nad Sázavou, aby uctil památku zabitého studenta. Hoch zemřel při útoku schizofreničky, která pobodala i další tři dívky a policistu. Zranění skončili v nemocnici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před školou ve Žďáru nad Sázavou hoří svíčky, lidé vzpomínají na zabitého studenta

Před školou ve Žďáru nad Sázavou hoří svíčky, lidé vzpomínají na zabitého studenta | Zdroj: ČTK

Zeman nevyloučil, že by chlapec mohl příští rok dostat státní vyznamenání in memoriam.

„Pan prezident nevylučuje, že chlapce, kterého ubodala útočnice ve Žďáru nad Sázavou, příští rok vyznamená,“ uvedl mluvčí Jiří Ovčáček.

ČTK prezident řekl, že podle něj ženu z léčebny propustili neoprávněně.

Šestadvacetiletá žena z Ostravska v úterý ráno zaútočila na studenty Střední školy obchodní a služeb ve Žďáru nad Sázavou. Školu si prý vybrala náhodně.

"Žena se dostala do školy a napadla studentku. Té studentce přispěchal na pomoc student, toho taky napadla. Bohužel utrpěl zranění, kterému podlehl," popsala útok ve Žďáru nad Sázavou mluvčí policie Dana Čírtková.

Jde o stejnou psychicky nemocnou ženu, která před dvěma lety ohrožovala děti ve škole v Havířově.

Kvůli její nemoci bylo stíhání v minulosti zastaveno. Soud pak rozhodl o jejím umístění v psychiatrické léčebně v Opavě.

V únoru letošního roku opavský soud povolil její propuštění. Podle mluvčího soudu Tomáše Kamradka rozhodly lékařské posudky a fakt, že se žena měla vrátit k matce. Nadále se měla léčit ambulantně.

Ženu z policie obvinila z vraždy a braní rukojmích. Hrozí jí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Alžběta Havlová, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme