Prezident nebyl v bezvědomí, řekl Mynář. Předseda Senátu se podle něj chce jen zviditelnit

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář v pondělí vystoupil na tiskové konferenci. Téma do jejího začátku nebylo jasné. Mynář se vyjádřil ke spekulacím, které panují kolem zdravotního stavu Miloše Zemana. Potvrdil, že mu Zeman minulý týden osobně uložil připravit rozhodnutí o svolání zasedání Sněmovny na 8. listopadu a požádal o účast Vondráčka. Reagoval i na plánované zveřejnění informací předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS).

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 15:23 18. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléř Vratislav Mynář | Foto: Michal Růžička/MAFRA | Zdroj: Profimedia

„O tom, zda vůbec a kdy bude hospitalizován pan prezident, si vždy rozhodoval pan prezident sám poté, co pan profesor Zavoral, doporučil hospitalizaci. Jeho okolí včetně jeho rodiny naléhalo na pana prezidenta, aby souhlasil s tímto doporučením. Převoz a hospitalizace pana prezidenta byly plánované,“ začal tiskovou konferenci Vratislav Mynář.

Vondráček řekl, že ho k Zemanovi dovedla ochranná služba. ‚Přišel s kancléřem,‘ ohradila se policie

Číst článek

V prohlášení vyvracel spekulace médií, že byl při převozu prezident v bezvědomí. „Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje.“

Mynář řekl, že mu Zeman osobně minulý týden uložil připravit rozhodnutí o svolání zasedání Poslanecké sněmovny na 8. listopadu. „Aby nedocházelo k jakýmkoli spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny pana Radka Vondráčka jako vykonatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen,“ řekl Mynář.

Zveřejnění informací

„Kancelář prezidenta republiky je limitována ve své činnosti striktním zákonným vymezením své působnosti a pokyny prezidenta republiky. Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici a rodinných příslušníků,“ uvedl Mynář.

Nemocnice poslala odpovědi ke stavu prezidenta. ‚Musím si rozmyslet, jak postupovat,‘ řekl Vystrčil

Číst článek

Podrobnosti ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana se v pondělí chystá zveřejnit také předseda Senátu Miloš Vystrčil. Předtím je chce ale poskytnout vedení horní komory.

Ke zprávě je na 16.00 svolaná porada členů organizačního výboru Senátu, řekl jeho člen a předseda frakce SEN 21 a Piráti Václav Láska.

Mynář označil jednání předsedy Senátu za „mediální hru, která měla sloužit jen ke zviditelnění“.

Prezidentovo zdraví

Vystrčil ráno dostal informace přímo od Zemanova ošetřujícího lékaře a šéfa Ústřední vojenské nemocnice Miroslava Zavorala. Jakékoli další podrobnosti sama nemocnice sdělit odmítla.

Uniklá SMS pro Babiše: specialista vyloučil, že Zeman potřebuje transplantaci jater, napsal poslanec Špičák

Číst článek

Předseda Senátu se s žádostí na vojenskou nemocnici obrátil v pátek z pověření vedení horní komory. A to poté, co Kancelář prezidenta republiky na obdobnou žádost nereagovala. Jak uvedl v pondělí Vystrčil pro iROZHLAS.cz, odpověď od prezidentské kanceláře dosud nedostal.

Zeman byl do Ústřední vojenské nemocnice převezen z Lán v neděli 10. října po poledni.

Stejný den prezidentův lékař Miroslav Zavoral oznámil, že se tak stalo kvůli komplikacím, které provázejí prezidentovo chronické onemocnění.

Přesnou diagnózu nesdělil, protože k tomu neměl podle svých slov pacientův souhlas. Zeman zůstává na oddělení intenzivní medicíny.

ako, ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme