Prezident ocenil roli lidovců a popřál jim volební úspěch

Úspěch ve volbách v příštím roce popřál prezident Václav Klaus lidovcům na jejich sjezdu v Plzni. Zároveň řekl, že žádné vzkazy týkající se budoucí koalice nehodlá nikomu adresovat. Sjezd včera potvrdil na další čtyři roky předsedou KDU-ČSL Miroslava Kalouska a zvolil i další členy vedení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus na sjezdu KDU-ČSL | Zdroj: ČTK

Klaus v každém případě očekává, že KDU-ČSL zůstane na naší politické scéně nadále jako reprezentant významného proudu českého nelevicového politického myšlení a praxe. Na křesťanských demokratech si prezident cení toho, že jejich strana zachovává svou státotvornost.

"Tuto svou roli za posledních 15 let přesvědčivě uhájila a já věřím, že tomu tak bude i nadále, a to i díky tomuto vašemu dnešnímu a včerejšímu důležitému politickému jednání. Opravdu vážně říkám, že vám přeji úspěch," řekl Klaus delegátům sjezdu, kteří jeho projev ocenili dlouhým potleskem.

Prezidentova slova potěšila předsedu křesťanských demokratů Miroslava Kalouska. "Vyvrací to pověsti o tom, že by byl snad prezidentem jenom jedné politické strany, ale že je skutečně prezidentem všech občanů," poznamenal Kalousek.

Delegáti sjezdu KDU-ČSL už v sobotu v tajných volbách rozhodli, že Kalousek v čele strany zůstane na další čtyři roky a povede je do také červnových voleb. Ve funkci prvního místopředsedy potvrdili Jana Kasala, do nejužšího vedení se vrátili i ministři zahraničí a dopravy Cyril Svoboda a Milan Šimonovský. Dosavadní funkci obhájil Roman Línek a čtveřici řadových místopředsedů šéf moravskoslezské KDU-ČSL Pavol Lukša.

Zásadním tématem volební kampaně do sněmovny je pro lidovce program na podporu malého a středního podnikání - Zelená pro živnostníky a podnikatele. Křesťanští demokraté tím sledují například snížení nezaměstnanosti a posílení demokracie a stability.

Milada Richterová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme