Prezident odjel z nemocnice do Lán

Václav Klaus je z nemocnice venku. Ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze byl hospitalizován ve čtvrtek večer kvůli fyzické nevolnosti. Lékařské vyšetření ale dopadlo dobře: všechny testy jsou v normě, a proto byl propuštěn. Rovnou z nemocnice prezident odjel do Lán, kde bude spolu se svou ženou trávit dovolenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Petra Mášová

Jak potvrdil ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Martin Holcát, příčiny Klausovy indispozice nebyly závažné. "Většina laboratorních i ostatních vyšetření, která jsme provedli u pana prezidenta, jsou v mezích normy; ten stav, který byl před 14 dny poměrně jiný, se stabilizoval, pan prezident se cítí dobře a bude dnes propuštěn domů."

Fyzická nevolnost, která Klause ve čtvrtek přepadla, byla podle lékařů důsledkem rychlé rehabilitace po předchozím onemocnění. Prezident do nemocnice přijel z Karlových Varů, když se necítil dobře po tenisovém utkání.

"Pan prezident se po odpoledním tenise rozhodl - protože se cítil poněkud slabě -, že si zajede do nemocnice na Karlově náměstí, kde je veden jako pacient, aby mu udělali patřičná vyšetření, zda se nezměnil jeho zdravotní stav," řekl ve čtvrtek večer Radiožurnálu šéf hradního tiskového odboru Petr Hájek.

Prezident Klaus byl ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí hospitalizován i koncem července. Léčil si tam následky angíny a stěžoval si na bolesti kyčelního kloubu.

Milan Kopp, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme