Prezident odletěl na dovolenou do Portugalska

Prezident Václav Havel dnes odletěl na dovolenou do Portugalska. Změnu suchozemského za přímořské klima mu doporučili lékaři poté, co před nedávnem prodělal zánět průdušek. Ozdravný pobyt stráví prezident v soukromé vile v Olhos d'Agua ve společnosti manželky Dagmar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I. Kotík a V. Havel | Foto: René Volfík

"Na základě doporučení lékařského konzilia odcestoval dnes prezident s chotí Dagmar krátce po poledni do Portugalska na ozdravný pobyt. Doprovází ho lékař a zdravotní sestra, kteří pro něj budou připravovat speciální ozdravní cvičení, intenzivní dechovou rehabilitaci tak, aby se prezident co nejdříve zotavil z onemocnění zánětu průdušek," řekl Radiožurnálu prezidentův mluvčí Ladislav Špaček.

Podle mluvčího by se měl prezident vrátit zpět do České republiky nejpozději 22. srpna. V tento den čeká Havla schůzka prezidentů zemí visegrádské čtyřky. Nejvyšší zástupci Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky by se měli setkat na zámku Častolovice na Rychnovsku.

Prezident onemocněl zánětem průdušek 17. června během oficiální návštěvy Francie. Kvůli nemoci musel cestu předčasně ukončit a ihned po příjezdu byl hospitalizován v pražské Ústřední vojenské nemocnici. V péči lékařů tam strávil šest dní. S postiženou pravou plící má Havel problémy již několik let poté, co mu lékaři museli polovinu odoperovat kvůli zhoubnému nádoru.

Zahraniční cestu musel pětašedesátiletý Václav Havel kvůli nemoci ukončit již poněkolikáté. Loni v únoru se náhle vracel z oficiální návštěvy zemí Blízkého východu, v září mu zase srdeční arytmie znemožnila odletět do Itálie a prezident odcestoval do střešovické nemocnice přímo z ruzyňské letištní plochy. Zánět průdušek v březnu 2000 jej přiměl odložit návštěvy Rumunska a Turecka. V roce 1999 se zase o několik hodin dříve vracel z návštěvy Itálie a Vatikánu.

Jaroslav Hausdor, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme