Prezident opustil nemocnici

Prezident Václav Havel dnes po týdnu opustil nemocnici v pražských Střešovicích, kde si léčil zánět průdušek. O jeho propuštění do domácího léčení rozhodli lékaři už včera. Zdravotní stav hlavy státu se sice zlepšil, ještě nějaký čas by ale měl odpočívat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I. Kotík a V. Havel | Foto: René Volfík

Podle prezidentova mluvčího Ladislava Špačka se Havlův zdravotní stav sice zlepšil, ale nějaký čas by měl ještě odpočívat.

"Navzdory zlepšenému zdravotnímu stavu lékaři rozhodli, že pan prezident by měl strávit ještě zhruba týden rekonvalescence na zámku v Lánech. Pan prezident by měl cvičit, chodit na procházky a měl by se zcela zotavit ze své nemoci. Jak to bude s prezidentovou dovolenou, kterou musel kvůli nemoci odložit, zatím stále ještě není rozhodnuto. Koncem týdne se sejde lékařské konsilium, které v této věci doporučí panu prezidentovi nějaké řešení."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ladislav Špaček o dalším uzdravování prezidenta

Z Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích odjel prezident na své letní sídlo na zámku v Lánech na Rakovnicku. Tam by měl setrvat asi týden. Lékaři mu pro další volno většinou doporučují odpočinek u moře. Vlhčí vzduch mu totiž svědčí.

Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme