Prezident Pavel se zranil na motorce. Zranění nejsou vážná, ale je na pozorování v nemocnici

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si krátké pozorování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. Na síti X to ve čtvrtek večer oznámila prezidentská kancelář. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke potvrdila, že nemocnice přijala a ošetřila prezidenta, který tam zůstává na pozorování. Policie nehodu nevyšetřuje, protože se stala na uzavřeném sportovním okruhu.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 23:20 23. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Petr Pavel na konferenci reVize Česka

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mluvčí prezidenta Vít Kolář řekl České televizi, že Pavel zůstane v nemocnici zřejmě několik dní.

„Prezident republiky se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si krátké pozorování v ÚVN,“ uvedl Hrad. „Mohu potvrdit, že jsme pana prezidenta přijali, ošetřili a hospitalizovali z důvodu observace. Nejedná se o vážné zranění,“ sdělila Zinke.

Kolář dále řekl, že Hrad zatím přesnou diagnózu nezná. „Jde každopádně o lehčí zranění. Pan prezident bude na pozorování zřejmě několik dní,“ uvedl mluvčí. „Změní-li se něco, budeme o tom informovat naprosto otevřeně a transparentně,“ dodal. Prezidentova hospitalizace by podle Koláře vzhledem k nadcházejícímu víkendu neměla mít výraznější dopad na jeho program.

„Ke zranění nedošlo na pozemní komunikaci, ale na uzavřeném sportovním okruhu a z tohoto důvodu věc nešetříme jako dopravní nehodu,“ uvedla policie na síti X. Podle Deníku N se prezident zranil na uzavřeném okruhu ve Středočeském kraji.

Dvaašedesátiletý Pavel je známý svou zálibou v jízdě na motocyklu, které se nevzdal ani po loňském zvolení do prezidentské funkce. Loni v létě se na veřejnosti objevil videozáznam, na němž jel Pavel na motorce bez helmy.

Prezident se posléze omluvil a oznámil, že věnuje peníze na pomoc motocyklistům, kteří cizí vinou skončili na vozíčku. Generál ve výslužbě je známý svou dobrou fyzickou kondicí, letos v únoru například seskočil padákem, během návštěv krajů se rád vydává na horské túry.

V dubnu se prezident zranil v obličeji při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal při dvoudenní návštěvě Zlínského kraje. K drobné tržné ráně u obočí přišel při střelbě dlouhou zbraní s optikou, zranění tehdy nevyžadovalo lékařské ošetření.

Pavel ještě před inaugurací absolvoval lékařské vyšetření v ÚVN, zprávu o svém zdravotním stavu poté zveřejnil krátce před nástupem na Pražský hrad. Podle lékařů komplexní vyšetření prokázalo, že je schopen ze zdravotního hlediska bez výjimek vykonávat všechny prezidentské povinnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme