‚Stejně jako slovo, i standarta je zbraň.‘ Prezident při předávání praporu omylem srazil vojákovi čepici

Prezident Petr Pavel během sobotní pietní akce na pražském Vítkově při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa propůjčil jedné z nastoupených vojenských jednotek speciální bojový prapor. Vážnou atmosféru ceremoniální předávky odlehčil moment, kdy prezident žerdí praporu nechtěně srazil čepici opodál stojícímu vojákovi Hradní stráže.

Video Praha (Aktualizováno: 16:10 28. 10. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

KOLÁŽ Prezident Petr Pavel omylem srazil čepici vojákovi Hradní stráže

KOLÁŽ Prezident Petr Pavel omylem srazil čepici vojákovi Hradní stráže | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Událost neunikla uživatelům sociálních sítí. „Stejně jako slovo, tak i standarta je zbraň,“ glosovala na twitteru nehodu organizace Dárek pro Putina, která pořádá sbírky na podporu Ukrajiny ve válce s Ruskem. 

Prezident Pavel se následně vojákovi Hradní stráže omluvil přes sociální síť X. Dodal, že „rozhodně nešlo o snahu zpestřit novým prvkem standardní vojenskou proceduru“, ale že jen podcenil váhu praporu.

Pavel prapor předával k příležitosti 105. výročí vzniku samostatného československého státu. Kromě prezidenta se pietní akce zúčastnil třeba i premiér Petr Fiala (ODS), členové vlády i opozice, zástupci armády nebo váleční veteráni. Společně uctili minutou ticha památku padlých vojáků.

Oslavy 28. října vyvrcholí v sobotu večer na Pražském hradě, kdy prezident Pavel vyznamená na šedesát osobností.

kth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme