Prezident přijal rezignaci ministra životního prostředí Drobila

Prezident Václav Klaus přijal demisi ministra životního prostředí a místopředsedy ODS Pavla Drobila. Po přijetí u hlavy státu to oznámil premiér Petr Nečas. Drobil odstoupil kvůli korupční aféře na Státním fondu životního prostředí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr životního prostředí Pavel Drobil na tiskové konferenci.

Ministr životního prostředí Pavel Drobil na tiskové konferenci. | Foto: Tomáš Adamec

Podle premiéra Petra Nečase se chce prezident Václav Klaus ještě s Pavlem Drobilem sejít a o celé situaci mluvit. „Předal jsem panu prezidentovi demisi pana ministra Drobila a pan prezident ji přijal. Předpokládám, že pan prezident se setká s panem ministrem v demisi Drobilem. O dalším obsazení tohoto resortu jsme spolu nejednali,“ uvedl Nečas.

Právě kvůli Drobilovi chtějí dnes sociální demokraté ve sněmovně hlasovat o nedůvěře vládě. ODS trvá na tom, aby všichni partneři dodrželi koaliční smlouvu a hlasovali jednotně. Zatímco ODS a TOP 09 vládu podpoří, Věci veřejné stále neřekly, jak se zachovají.

Nečas po schůzce s prezidentem ale řekl, že je připravený co nejdříve s Věcmi veřejnými jednat. „My jsme jednání s VV nevedli od včerejšího večera. Náš postoj je stejný a předpokládám, že ještě jednat budeme,“ řekl k tomu premiér.

Václava Marešová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme