Prezident přijme Sobotku ještě tento týden, budou jednat o obsazení vlády

Prezident Miloš Zeman se sejde s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou ještě do konce týdne. Měli by spolu diskutovat o personálním obsazení budoucí vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka na návštěvě u prezidenta Miloše Zemana | Foto: Filip Jandourek

Hrad původně oznámil, že se prezident s lídrem sociální demokracie sejde "krátce po novém roce". Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dnes upřesnil, že se schůzka uskuteční tento týden.

Podle mluvčího přitom nelze očekávat, že by už teď prezident jmenoval Sobotku premiérem.

„Ještě není podepsána ani koaliční smlouva, neproběhla například ani debata o personálních otázkách, takže nejsou v tom žádné jiné překážky. Jde o to, že debata ještě zcela nebyla ukončena,“ řekl Ovčáček Českému rozhlasu a s tím, že termín schůzky ještě nebyl stanoven.

Koaliční smlouvu podepíše Sobotka s předsedy hnutí ANO a lidovců, Andrejem Babišem a Pavlem Bělobrádkem v pondělí 6. ledna. Definitivně by si také měli potvrdit personální složení nové vlády.

Prezident dal nedávno najevo, že má k některým navrhovaným ministrům výhrady. Nelíbí se mu třeba, že by se ministrem obrany měl stát Martin Stropnický. Podle Sobotky ale všichni kandidáti na ministry splňují podmínky, které hlava státu uvedla ve svém pověření.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme