Prezident s ministrem obrany o reformě armády

Reforma armády, tak to bylo hlavní téma dnešní schůzky prezidenta Václava Klause s ministrem obrany Karlem Kühnlem. Ten toto jejich další setkání nazval "nepravidelně rutinním" a připomněl, že od 1. ledna má Česko plně profesionální ozbrojené síly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus a K. Kühnl | Foto: Michal Kamaryt

Poslední vojáci základní služby opustili kasárna krátce před Vánocemi. Prezident se podle Kühnla zajímal o to, jak armáda tuto zásadní změnu zvládá.

"Já jsem ho ujistil, že armáda v žádném okamžiku při tomto přerodu neztratila žádnou ze svých tří základních schopností. Tj.: teritoriální obrana republiky za pomoci spojeneckých jednotek, činnost v zahraničních misích a připravenost k pomoci policii a integrovanému záchrannému systému v případě nějakých nevojenských ohrožení a katastrof," zdůraznil před novináři Kühnl.

Ministr dodal, že s prezidentem Klausem hovořili také o přípravách květnových oslav 60. výročí konce 2. světové války a hlavně o organizaci této akce. Prezident je totiž vzhledem ke svým povinnostem časově zaneprázdněn a od jeho programu se proto musí plánovaná akce odvíjet. Kühnl zdůraznil, že armáda se bude samozřejmě na oslavách velmi významně podílet.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme