Prezident s premiérem obědvali v Lánech

Na pravidelném novoročním obědě se sešel premiér Mirek Topolánek s prezidentem Václavem Klause na zámku v Lánech. Na rozdíl od loňského roku, kdy se oba politici viděli v době dlouhých povolebních vyjednávání, se letos konalo slavnostní setkání jen měsíc před prezidentskou volbou. Rozdílné bylo také v tom, že se politici sešli bez manželek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus a M. Topolánek | Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus ve středu v Lánech obědval s premiérem Mirkem Topolánkem naposled ve svém stávajícím funkčním období. Už za měsíc se totiž bude rozhodovat o tom, kdo na dalších pět let do prezidentské funkce usedne. Václav Klaus je oficiálním kandidátem ODS. V únorové volbě bude ale soupeřit s ekonomem Janem Švejnarem. Oba kandidáty proto teď čekají ještě další politická jednání, ve kterých se budou snažit získat dostatek hlasů pro své zvolení.

Jana Švejnara nicméně podpořil i bývalý prezident Václav Havel. Je totiž podle něj důležité, aby se stal prezidentem člověk, který zemi otevře novému větru.

Za pět let strávených v prezidentské funkci Václav Klaus obědval v Lánech se čtyřmi různými premiéry: Vladimírem Špidlou, Stanislavem Grossem, Jiřím Paroubkem a teď podruhé s Mirkem Topolánkem. Letos se ale slavnostní tabule obešla bez manželek.

Veronika Malá, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme