Prezident se sešel se Čtyřkoalicí

Prezident Václav Havel se sešel s předsedy tří stran Čtyřkoalice a vyzval je k řádnému splácení dluhů. Finanční problémy Občanské demokratické aliance ohrožují už více než měsíc samotnou existenci čtyřkoaličního uskupení. ODA na nátlak koaličních partnerů nakonec souhlasila s tím, že téměř 70miliónový dluh splatí rychle a průhledně, ale její postavení ve Čtyřkoalici a na společných kandidátkách je vážně ohroženo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Občanská demokratická aliance | Foto: ODA

Prezidentův mluvčí Ladislav Špaček vyvrací, že by Havel zasahoval do vnitropolitických záležitostí. To téma, o kterém se hovořilo, je téma policitické kultury a pan prezident, který dbá na to, bay politická kultura v této zemi byla na solidní úrovni, se sešel právě s představiteli těch stran které mají problémy se svými finančními závazky, a proto je důležité, aby pan prezident na ně apeloval a aby právě před volbami tady vytvořil solidní a kulturní politické prostředí.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Špaček k setkání prezidenta se 4koalicí

Markéta Kaclová, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme