Prezident se v Lánech léčí z nachlazení

Prezident Václav Havel je nemocný. Lékaři u něj zjistili zánět horních cest dýchacích. Radiožurnálu to potvrdil jeho mluvčí Ladislav Špaček s tím, že prezident je bez teplot a léčí se na zámku v Lánech na Rakovnicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

"Prezident republiky na doporučení lékařů zrušil svůj program na dnešek a zítřek, protože se u něj projevil začínající katar horních cest dýchacích. Program na pátek zatím zůstává v platnosti. Zrušení programu je preventivní opatření, které má umožnit účinnější léčbu."

Zdravotní problémy trápí šestašedesátiletého prezidenta již řadu let. Letos v červenci se v Ústřední vojenské nemocnici léčil ze zánětu průdušek; kvůli náhlému zhoršení zdravotního stavu tehdy musel předčasně ukončit návštěvu Francie. V nemocnici strávil i loňský Štědrý den, hospitalizován byl se zánětem plic. Loni na podzim kvůli lehké srdeční arytmii těsně před odletem odložil cestu do Itálie. V prosinci 1996 lékaři Václavu Havlovi odebrali polovinu pravé plíce, aby odstranili zhoubný nádor.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme