Prezident Václav Havel se cítí lépe

Zdravotní stav prezidenta republiky se nadále zlepšuje. Václav Havel se už pátý den léčí ze zánětu průdušek v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Bližší informace o jeho zdravotním stavu poskytl Radiožurnálu mluvčí Ladislav Špaček. "Podle ranní zprávy osobního lékaře, primáře Ilji Kotíka se prezidentův zdravotní stav nadále postupně zlepšuje. Ta tendence, která se objevila před několika dny stále pokračuje. Znamená to, že pan prezident by na základě rozhodnutí konzilia mohl být v pondělí propuštěn," poznamenal Špaček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel po návratu z Francie | Foto: René Volfík

"Pan prezident se cítí subjektivně dobře, začíná více pracovat, vyřizuje různou agendu a připravuje se na to, že by se v pondělí mohl vrátit z nemocnice, konstatoval pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Ladislav Špaček.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Špaček: Prezident se uzdravuje

Po propuštění z nemocnice by měl Havel pobývat ještě asi týden v domácím léčení. Pak zřejmě lékaři rozhodnou o tom, zda bude moci odjet na plánovanou dovolenou.

Kvůli náhlému zhoršení svého zdravotního stavu musel předčasně ukončit návštěvu Francie a vrátit se z Avignonu do Prahy.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme