Prezident Václav Klaus hostem Radiofóra

Už měsíc vykonává Václav Klaus funkci prezidenta republiky. Zatím ale není rozhodnut ohledně návrhu ministra spravedlnosti Pavla Rychetského, který se týká možné podoby prezidentské amnestie. V pořadu Radiofórum Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu označil tuto problematiku v úloze prezidenta za úplně okrajovou záležitost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus | Foto: Jan Rosenauer

"O amnestii jsem přemýšlel, přemýšlím o tom ještě dále, nerozhodl jsem se a mám o tom více a více pochybností," poznamenal Václav Klaus. Není ale také přesvědčen o tom, že by si měl vytypovat skupinu odsouzených a pokusit se jim dát svobodu. "Na základě toho, že se zmýlili naši soudci, nebo že je chybný náš trestní zákoník," poznamenal.

Prezident byl v Radiofóru hostem Petra Nováčka a Jana Pokorného. Diskutovali s ním nejen o jeho prvních krocích ve funkci hlavy státu, ale i tom, co přinesly jeho dosavadní návštěvy v zahraničí, či jak je z jeho pohledu naše zahraniční politika koordinována.

Celý pořad si můžete vyslechnout zde.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme