Prezident Václav Klaus kritizoval neobsazený post ministra obrany

Končícímu prezidentovi Václavu Klausovi se nelíbí, že resort obrany je od prosince bez ministra. Podle něho je to chyba už od počátku a sám očekával rychlejší zvolení nového vedení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo obrany | Foto: Filip Jandourek

„Panu premiérovi jsem jmenování paní Peake rozmlouval. Před Vánoci jsem myslel, že ta dočasná mezietapa, kdy není ministr, je otázkou vánočních svátků a že nebudeme dělat o půlnoci na Silvestra nějaká složitá jednání.“

„Ale skoro automaticky jsem myslel, že v prvních dnech ledna už pan premiér za mnou přijde s nějakým návrhem. Nic takového se nestalo a já myslím, že to dobře není,“ komentoval situaci Klaus.

Obrana je bez ministra od 20 prosince, kdy byla po osmi dnech ve funkci odvolána předsedkyně LIDEM Karolína Peake. Předchozí ministr Alexandr Vondra rezignoval 7. prosince kvůli neúspěchu v senátních volbách.

Ministerstvo teď provizorně vede osobně premiér Petr Nečas. Podle dostupných informací hledá nového šéfa resortu, kterým by měl být nestranický odborník.

mta, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme